Vabatahtliku tegevuspäevad

Noore vabatahtliku tegevuspäevad 24 – 26. September 2021 

Vabatahtliku tegevuspäevade programm toimub nii Tallinnas kui ka üle Eesti ja sisaldab nn action projecte. Need on praktilised tegevused, mis võimaldavad noortel saada konkreetset kogemust vabatahtlikust tööst. Tegevuste seas on erinevad heategevused kogukonna ja ühiskonna jaoks see saaks olla nii hooldustöid, noortekeskustes/sotsiaalkeskustes/ lemmiklooma varjupaika abiks käimist ja mitmeid muid tegevusi, mis sõltuvad kohaliku kogukonna vajadustest. Kõik, kes soovivad päevade jooksul koos noortega või noorte ja kogukonna heaks midagi ära teha on oodatud oma projekti (algatusi/heategevusi) üles laadima.

Tegevuspäevade raames oli teostatud järgmised tegevused

  • Peace Child Eesti ja Lasnamäe kogukond koostöös Tallinna Lasnamäe Linnaosa Valitsus (Paepargi korristus)
  • Tallinna Toidupank (Toidupanga abistamine ja korristus)
  • Tallinna Lastekodu (Mänguväljak korda saamine ja Lastekodu kogukonna heaks)
  • Kopli kogukond ja Ehte Gümnaasium (erinevad ühistegevused: koristused, spordipäevad ja koolitused)
  • Mustamäe avatud noortekeskus (Noortekeskuse korda saamine ja kaasajastamine)
  • Lasnamäe Vene Gümnaasium (ümrbuskonna korda saamine ja ühistegevused)
  • Narva Keeltelütseum (puude istutamine, ühistegevused)
  • MTÜ Potsataja ja Tartu Annelinna Gümnaasium (Vabatahtliku tegevused läbi praktilise tegevuse DJ Noortekoolis)
  • Aseri noortekas (Viru-Nigula avatud noortekeskuse kaasajastamine ja ühistegevused)
  • Kogukonna Arengu Ühing (Sillamä ja Kohtla-Järve eakatele ja noortele ühistegevused)
  • MTÜ Mustkuntsiteater(Tallinn Nõmme kogukonna heaks eakate ja noorte omavahel)

Ülevaade projektidest leiad siin ning mõned pildid leiab siit

______________________________

„Noore vabatahtliku tegevupäevad“ tarbeks avatakse ka projektikonkurss, mille kaudu on võimalik taotleda tegevustele rahalist toetust. Eelistatud on noorte poolt ja noorte heaks loodud tegevused. Projekti peavad olema kaasatud noor vabatahtlikud ja kohalikud vabaühendused/kogukonnad. Tegevuste elluviimise aeg peab jääma ajavahemikku 24-26.09.2021. Projektid saata e-maili teel digitaalselt allkirjastatud vastutava isiku poolt aadressil projekt@peacechilld-estonia.org

Konkursi tingimused

Projektide toetamiseks on kavandatud kuni 5000EUR.
Ühe projekti maksimaalne toetussumma on 400 EUR.

Toetatavate tegevuste seas võivad olla oma ümbruskonna või kogukonna heaoluks ette võetud värvimistööd, koristustööd või muud ettevõtmised kas noortekeskustes, koolides või mujal. Tegevustel peab olema praktiline iseloom ja reaalne tulemus. Projekti peavad olema kaasatud vabatahtlikud. Tegevuste elluviimisaeg peab jääma ajavahemikku 24.09 – 26.09.2021 ning korraldatud Tallinnas ja Harjumaal, Virumaal, Pärnumaal või Tartumaal.

Konkursi aeg 26.07.2021 kell 00:00 – 30.08.2021 kell 14:00

Projektikonkursil osalemiseks:

  • Täida projektikonkursi vorm
  • Täida projektikonkursi eelarve vorm
  • Esitage projektitaotlus õigeajaliselt digitaalselt allkirjastatud e-mailie: projekt@peacechild-estonia.org või posti teel.

Kõik vormid ja konkursi täpsem juhend on leitavad allpool:

1.Projektikonkursi juhend (PDF)

2. Taotlusvorm (Word)

3. Lisa 1. Eelarve vorm (Excel file)

Projektikonkursil puudub vanusepiirang. Konkursist võivad osa võtta ka organisatsioonid, nii avaliku sektori asutused kui mittetulundusühingud, või vabalt grupeerunud noored ja vanemad. Projekti võib esitada ka füüsiline isik.

Taotluste esitamise tähtaeg 22.09.2021 kell 10.00

Projektid saata e-maili teel digitaalselt allkirjastatud vastutava isiku poolt aadressil projekt@peacechild-estonia.org või posti teel projektimeeskonna peakontorisse Tallinnas:
MTÜ Peace Child Eesti
Võru 16-46, 13612,Tallinn

Taotlusvooru koordinaatorile Pr. Daina Arfanova  märksõnaga “Noore vabatahtliku tegevuspäevad”

Lisainfo: daina@peacechild-estonia.org ee või Tel: 53267778;

Foorumiga ja vabatahtliku tegevuspäevad 2021 läbiviimisega toetame täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokku toomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks ja tuleva noor valimiste valvurite valmimist ja kodanikuaktivisti/liidri. Teemasid käsitledes tegeleme dialoogi edendamisega noorte ja vabakonna/otsustajate vahel, läbi mille tekitame noortes huvi nende ümber toimuva vastu ning julgustame aktiivset ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkima.

Mõned projektid/algatused olid eeldefineeritud (Toidupanka, Kopli kogukonna ja EPIKODA vabatahtliku päevade projektid, Tallinna Lastekodu, Noortekeskuste- ja sotsiaalkeskustes  vabatahtliku päevade lühiüritused) “Noorte vabatahtliku tegevuse päevad: vabatahtlikus, kultuuridevaheline dialoog ja säästev areng” programmi raames, mida teostatakse vabatahtliku tegevuse päevade raames. Algatustega saab tutvuda veebilehel või  lühiprojektide koordinatoritelt.

Projekti “Noortefoorum ja noore vabatahtliku tegevuspäev 2021” toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ning projekti “Noorte vabatahtliku tegevuse päevad: vabatahtlikus, kultuuridevaheline dialoog ja säästev areng” toetab Tallinna Kodurahu programm ja Tallinna Haridusamet.