Vabatahtliku tegevuspäevad

Noore vabatahtliku tegevuspäevad Oktoober – Detsember 2022 

Vabatahtliku tegevuspäevade programm toimub Tallinnas ja sisaldab nn action projecte. Need on praktilised tegevused, mis võimaldavad noortel saada konkreetset kogemust vabatahtlikust tööst. Tegevuste seas on erinevad heategevused kogukonna ja ühiskonna jaoks see saaks olla nii hooldustöid, noortekeskustes/sotsiaalkeskustes/ lemmiklooma varjupaika abiks käimist ja mitmeid muid tegevusi, mis sõltuvad kohaliku kogukonna vajadustest. Kõik, kes soovivad päevade jooksul koos noortega või noorte ja kogukonna heaks midagi ära teha on oodatud oma projekti (algatusi/heategevusi) üles laadima.

2022 aasta vabatahtliku tegevuspäevade raames toimuva järgmised tegevused:

 • Tallinna Toidupank, eestvedaja: Agnes Ojakivi – projekt  “Toidupanga abistamise päevad”
 • Tallinna Lastekodu, eestvedaja: Critsi Sikora – projekt “” (Lastekodu kogukonna heaks)
 • Mustamäe avatud noortekeskus, eestvedaja: Dmitri Shpak “Vabatahtliku tegevuse toetamine ja jäädvustamine läbi noorte mediakirjaoskuse ja digipädevuste arendamise”
 • Tallinna 53. Keskkool, eestvedaja: Elina Lebenštein-Shemetova – projekt “Vabatahtlikuse tegevuse teavitamiskampaania koolis ning kassi varjupaiga külastus, loomade toitlustamine/hoolitsemine ning heategevuslik aktsioon mänguasi abivajavale noorele”
 • Tallinna Mustjõe Gümnaasium ja MTÜ EDUCA, eestvedaja: Pavel Kuznetsov – projekt “Lemmikloomade varjupaiga annetused ja noorte südame soojus”
 • Kopli kogukond ja Ehte Gümnaasium, eestvedaja Anželika Kahro – proektKogukonna talgus ja ühistegevused: koristused, spordipäevad ja koolitus”
 • Kogukonna Arengu Ühing, eestvedaja: Anna Liza Starkova – projekt “Vabatahtlikus uute teadmiste ja praktiliste tegevuste kaudu”
 • Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, eestvedaja: Artjom Raiski – projekt “Värvide mitmekesisus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis.

  Tuleval 2023 aastal:

 • Urban Style MTÜ, eestvedaja: Mari Venski – projekt “Vabatahtliku tegevus “Tantsuvõistluse korraldamisel” läbi praktilise kogemuse saamise
 • Tallinn Nõmme kogukonna heaks eestvedaja: Edward Semf – projekt “Põldkondade vaheline dialoog: noorte ja eakad kõik koos”

Ülevaade projektidest leiad siin ning mõned pildid leiab siit

______________________________

„Noore vabatahtliku tegevupäevad“ tarbeks avatakse ka projektikonkurss, mille kaudu on võimalik taotleda tegevustele rahalist toetust. Eelistatud on noorte poolt ja noorte heaks loodud tegevused. Projekti peavad olema kaasatud noor vabatahtlikud ja kohalikud vabaühendused/kogukonnad. Projektid saata e-maili teel digitaalselt allkirjastatud vastutava isiku poolt aadressil projekt@peacechilld-estonia.org

Konkursi tingimused

Projektide toetamiseks on kavandatud kuni 3000EUR.
Ühe projekti maksimaalne toetussumma on 300 EUR.

Toetatavate tegevuste seas võivad olla oma ümbruskonna või kogukonna heaoluks ette võetud värvimistööd, koristustööd või muud ettevõtmised kas noortekeskustes, koolides või mujal. Tegevustel peab olema praktiline iseloom ja reaalne tulemus. Projekti peavad olema kaasatud vabatahtlikud. Tegevuste elluviimisaeg peab jääma ajavahemikku 01.10 – 30.12.2022 ning korraldatud Tallinnas.

Konkursi aeg 19.09.2022 kell 00:00 – 30.12.2022 kell 15:00

Projektikonkursil osalemiseks:

 • Täida projektikonkursi vorm
 • Täida projektikonkursi eelarve vorm
 • Esitage projektitaotlus õigeajaliselt digitaalselt allkirjastatud e-mailie: projekt@peacechild-estonia.org või posti teel.

Kõik vormid ja konkursi täpsem juhend on leitavad allpool:

1.Projektikonkursi juhend (PDF)

2. Taotlusvorm (Word)

3. Lisa 1. Eelarve vorm (Excel file)

Projektikonkursil puudub vanusepiirang. Konkursist võivad osa võtta ka organisatsioonid, nii avaliku sektori asutused kui mittetulundusühingud, või vabalt grupeerunud noored ja vanemad. Projekti võib esitada ka füüsiline isik.

Taotluste esitamise tähtaega 30.12.2022 kell 15.00

Projektid saata e-maili teel digitaalselt allkirjastatud vastutava isiku poolt aadressil projekt@peacechild-estonia.org või posti teel projektimeeskonna peakontorisse Tallinnas:
MTÜ Peace Child Eesti
Võru 16-46, 13612,Tallinn

Taotlusvooru koordinaatorile Pr. Daina Arfanova  märksõnaga “Noore vabatahtliku tegevuspäevad”

Lisainfo: daina@peacechild-estonia.org ee või Tel: 53267778; 55602993

Foorumiga ja vabatahtliku tegevuspäevad 2022 läbiviimisega toetame täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokku toomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks ja tuleva noor valimiste valvurite valmimist ja kodanikuaktivisti/liidri. Teemasid käsitledes tegeleme dialoogi edendamisega noorte ja vabakonna/otsustajate vahel, läbi mille tekitame noortes huvi nende ümber toimuva vastu ning julgustame aktiivset ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkima.

Projekti “Co-management ja vabatahtliku tegevus 2022: X Noortefoorum ja noorte vabatahtliku jalajälg linnaruumis ning kogukonnas” toetavad Tallinna Kodurahu programm ja Tallinna Haridusamet.