Esinejad 2016

Eduard East – Jõhvi Vallavanem

Eduard East on põline Ida-Virumaa elanik, kes kõrghariduse tarkust omandas Tartu Ülikoolis õigusteaduskonnas magistri tasemel. Omab laiapõhjalisi teadmisi nii avalikus teenistuses – kokku üle 12 aasta (tähtsamateks väljakutseteks on olnud Ida-Viru maasekretäri ja Narva linnapea amet ning praegu Jõhvi vallavanema ametikohal), kui ka erasektoris – kokku ligi 10 aastat (pangandus, õigusteenus, ühistransport). Kõik teadmised-kogemused-ametid on andnud arusaama ühiskonnas toimuvatest protsessidest ja sellest, et peab tegutsema süsteemi ülesehitamise nimel, mis annab konkreetsele inimesele kindlustunde tuleviku suhtes.


Timo Torm, Eesti Noorteühenduste Liit, Osaluskogude koordinaator

Timo õpib ülikoolis riigiteadusi, kuid teda huvitab väga ka keskkonnakaitse. Timo on olnud aktivist nii Kohtla-Nõmme Noortevolikogus kui ka Ida-Virumaa Noortekogus. ENLis tegelebki ta nüüd varasema kogemusi põhjal kõige sellega, mis puudutab osaluskogusid.


Vladimir Naumov – Vladimir Naumov, MTÜ Uus Sild juhataja

Vladimir töötab MTÜ Uus Sild juhatajana ning lisaks selle ta on treener, kärjääari konsultant niing mobiilse noorsootöö spetsialist. Ta on koordineerinud erinevad noorte projekte ,seal hulgas ka etnokultuurilise kompetensuse teemal.

annike-teelahk-pict

Anneki Teelahk,  Eesti Töötukassa, Ida-Viru osakonnajuhataja

Anneki Teelahk on sündinud, kasvanud ja kogu teadliku elu elanud Ida-Virumaal. Töötanud Toila Gümnaasiumis õpetajana, Eesti Põlevkivis personalijuhina, viimased 5 aastat Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhatajana. Suutlikkus töötada nii avalikkus sektoris kui äriettevõttes annab võimaluse mõista mõlema sektori toimimist. Töö suure äriettevõtte 5 erineva tippjuhi strateegilise partnerina ettevõtte ümberstruktureerimise perioodil on andnud talle hindamatu kogemuse muutuste juhtimiseks ja juhi tööks laiemalt. Ta naudib oma tööd, sest see on töö inimestega ja inimestele. Teda inspireerivad keerulised olukorrad, mis nõuavad julgust, pealehakkamist, kahtlejate kaasamist.


Ingar Dubolazov, Jõhvi Valla haridus-, kultuuri- ja noorsootöö nõunik

Ingar Dubolazov on hariduselt loodusteaduste õpetaja, kes tuli Ida-Virumaale pedagoogina praktiseerima täpselt aasta tagasi. Tänaseks on Ingar Jõhvi Vallavalitsuses haridus-; kultuuri- ja noorsootöö nõunik. Töö kohalikus omavalitsuses on Ingarile äärmiselt arendav ja väljakutsuv. Ingar usub samuti nagu Niccolo Machiavelli, et kui midagi väga tahta, siis see on võimalik. Sisemine motivatsioon kannab kaugemale kui väline ja noored inimesed peaksid sisemisest motivatsioonist tema hinnangul pakatama.


Marika Oolberg, Lohusuu Vabaajakeskuse juhataja

Lisatakse lähiajal.


 

Kerda Eiert , Ida-Viru Maavalitsuse arengu-ja planeeringu osakonna nõunik.

Kerdal on varasem töökogemus haridusvaldkonnas Tallinnas täiskasvanutele suunatud koolituskeskuses, TÜ Narva Kolledžis ning Jõhvi Gümnaasiumis. Teinud aktiivselt kaasa Eesti Üliõpilaskondade Liidus, juhtides erinevaid õpilastele suunatud hariduse temaatilisi projekte ning olnud projektijuhiks mitmetele õpilaskonverentsidele. Tallinna noortevolikogu üks algataja ja eestvedaja. Olen suur Ida-Virumaa fänn ning püüan anda oma panuse siinsele arengule. Usun, et Ida-Virumaal on põnev elada ning siin on peidus veel palju avastamata võimalusi. Kui noores on olemas ettevõtlikkus, pealehakkamine ning silm särab, siis on Ida-Virumaa õige koht oma potentsiaali rakendamiseks.


Kristjan Tedremaa, Eesti Noorteühenduste Liit, juhatuse aseesimees

Kristjan Tedremaa on Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse aseesimees. Töö raames vastutab ta mitmete projektide eest, mille eesmärgiks on arendada noorte osalust nii kohalikul kui ka riiklikul tasemel. Igapäevaselt tudeerib Kristjan Tallinna Ülikoolis, omandades riigiteaduste bakalaureuse kraadi.


Professor Nicolai Tsveatcov

Nikolai Tsvyatkov – poliitikateaduste doktor (politoloogia PhD), Moldova Teaduste Akadeemia Õigusliku ja Poliitilise Uuringute instituudi professor-uurija. Üks juhtivaidest Moldova eksperdidest poliitilise sotsioloogia, hariduspoliitika, sotsiaalse ettevõtluse valdkonnas. Mitme raamatute ja suure hulka teadustöide kodanikuühiskonna, tänapäeva poliitika ja ühiskondlike protsesside kohta autor. Nikolail on ka pikaajaline õpetamise ja koolivälise noorsootöö kogemus. Kooliväliste tegevuste raames olid läbi viidud erinevad uuringud, koraldatud arutelud, kohtumised tuntuvate Moldova poliitikutega ja avaliku elu tegelastega, politoloogidega, ajakirjanikutega, avalikusektori juhtitega.


Dmitri Dmitrijev – Riigikogu Liige

Dmitri Dmitrijev on lõpetanud TTÜ majandusteaduskonda 2005a. Pealinna jäämise asemel valis teed oma kodumaakonda, kus töötanud suures tootmisettevõttes olles samal ajal Kiviõli Linnavolikogu eelarvekomisjoni esimees. Aastast 2007-2015 on Kiviõli linnapea ja jätkab aktiivselt tööd avalikus sektoris. Tema eesmärkide seas on noorte spetsialistide toomine tagasi maakonda vajaliku infrastruktuuri ja teenuste arendamise kaudu. Alatest 1. märtsist 2015 XIII Riigikogu liige.