Ajakava 2017

Foorumi peateemadeks on dialoogi edendamine KOV-i ja noorte vahel, noorte ligipääs tööle, noorte arendamise keskkond peale haldusreformi ja KOV-i valimisi ja noorte aktiivsus valimistel.

PÄVAKAVA

10:00 – 11:00 Registreerimine ja tervituskohv
11:00 – 11:10  Tervitussõnad
11:10 – 12:00 Ettekanded:
•  “Noored ja kohaliku omavalitsus peale haldusreformi: noorte väljakutsed ja võimalused ” – Kristjan Tedremaa, Eesti Noorteühenduste Liidu aseesimees
•  “Miks ma käisin valimas ja kuidas see muutab minu keskonda?” – Anton Pratkunas, Narva Linnavolikogu Liige, kodanikuühiskonna aktivist

12:00 – 13.00 Paneeldiskussioon: Kas noorte häält on kuulda ühiskondlikult olulistel teemadel? (haridus ja vabaeg, noorte kaasatus ja poliitika, noorteettevõtlikus ja tööotsing).
•  Karl Sprenk, Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika nõunik (“Noored valimisvalvurid”)
•  Dmitri Dmitrijev, Lüganuse vallavolikogu
•  Dan Tõnus, SEV, Changemakers Academy kaasvedaja
•  Jelena Krivodonova, Kohtla-Järve noortekeskuse noorsootöötaja
•  Jelena Kulpina, Ida-Virumaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja

13.00 – 13.45 Lõuna (Fuajees) + Networking.
13.45 – 15.00 Töötoad

  • (Kultuuridevaheline dialoog) Multikultuurne ühiskond – tema võimalused ja väljakutsed? – Aud 215
  • (Kodanikuharidus) Noored poliitikas: täna otsustan mina! (Noorte muutuv roll KOVis ning noorte huvikaitse) – Aud 216
  • (Ettevõtlilkkus, Innovatiivsus ja Töö) Noorte ettevõtlikkuse ja innovatiivsuse arendamine ning tööotsing – Aud 303
  • (Praktiline töötuba) Noored kui kodanikuühiskonna eestvedajad – minu esimene kogemus. – Aud 309

15.00 – 15.30 Töötubade kokkuvõtted
15.30 – 15.50 Erikülaline:  Vassili Golikov, kodanikuühiskonna aktivist, noorte huvidekaitsja, ning Sillamäe LÜ programmide juht.
15.50 – 16.30 Kokkuvõtted ja kodanikuühiskonna ning noorte tunnustamine konkursis “Aasta kodanikuühendust” ja “Noor sädemeke”.