Kutse ümarlauale “Minu Euroopa, Minu arvamus: noorte ja ühiskonna heaks!” 17.12.2022 Meresuu Spa Hotellis

Kutse ümarlauale “Minu Euroopa, Minu arvamus: noorte ja ühiskonna heaks!” 17.12.2022 Meresuu Spa Hotellis

Kutsume Sind kaasa rääkida ja osa võtma Ümarlauast Minu Euroopa, Minu arvamus: noorte ja ühiskonna heaks!“, mis toimub 17. Detsembril 2022, Narva-Jõesuus, Meresuu Spa Hotellis kell 11.00.

Ürituse peamiseks eesmärgiks on kaasa rääkida ja osaleda noorte huvipakkuvate teemades tähistades  Euroopa Noorteaasta ning ja mõtestades noorte ning seeläbi Euroopa tuleviku kujundamist. Ürituse korraldamisega soovime suurendada noorte ja kodanikuühiskonna valdkonnas töötavad noori ja spetsialistide teadlikus ja suurendada noorte kaasatust EL asjadest kaasa rääkimisest. Ümarlaua raames jagame ka praktilised teadmisi järgmistest teemadest: Eestikeelse hariduse üleminek ja töövalmiduse toetaminesport ja noorte vaimne terviskliima kaitse ja keskkond, digipädevused ja digitaliseerumine, rahvusvahelised võimalused ja noortedialoog jt.

Ümarlaua peamisena tulemusena valmib noorte poliitiliste ettepanekute kogum ja uued projektiideed.

 Registreerimine on avatud kuni 12.12.2022 läbi e-keskkonna: https://forms.gle/zYkkZQ4WbCF5TtHC8
NB!!! Kohtade arv on piiratud (ainult 50 kohta)! Osalemine on tasuta!

Lisainfo: Tel 55602993 / info@sscw.ee

AJAKAVA

17.12.2022, Meresuu Spa Hotell

11.00 – 11.30 Sissejuhatus: Mis on Euroopa Noorteaasta 2022 ja mida teeb EL noorte heaks? 
11.30 – 12.00 Küsitlus: Noored avaldavad oma arvamust kodanikuaktiivsuse kohta osalusdemokraatias

12.00
 – 13.00 Arutelu töögruppides:

– Digitaalne Euroopa meediakirjanduse ja kriitilise mõtlemise kaudu – juhib: Anna Liza Starkova, Tartu Ülikool
– ELi noortedialoog “Kuidas hoida noortepoliitikat ELi ja liikmesriikide poliitikas kõrgel tasemel” – juhib: Eigo Varemäe, Peace Child Eesti
– Noored tegutsevad kliimamuutuste vastu: noorte inspiratsioonid – Sandra Jaanika, Friday for Future
– Noorte heaolu kättesaadava vaimse tervise ja spordi edendamise kaudu – juhib: Irina Golikova, SSCW
– Ühtne Eesti haridussüsteem viib kaasava ning mitmekultuurilise ühiskonnani – Anna Farafonova, Narva Eesti keele maja

13.00 – 13.30 Lõunapaus
13.30 – 14.30 Ühenduste & Noorte dialoog poliitika kujundajatega ja otstajatega (KOVi esindaja, MTÜ esindaja ja noor)
14.30 – 15.15 Ühiskonna ja Noorte poliitilised ettepanekuid/ideid Riigikogule, teemadelharidus; digitaliseerumine; tööotsing; kultuur ja turvalisus.

15.30 – 16.00 Kohvipaus & ettepanekute tutvustamine 
16.00 – 16.30 Ümarlaua üleskutse kinnitamine ja kokkuvõte.

Ümarlaua korraldamist toetavad Haridus-ja Teadusministeerium ja Euroopa Liit läbi projekti “Euroopa Noortedialoog 2022-2024” ning Briti Nõukogu People to People programmi raames.